Korely a papoušci

Web o korelách a papoušcích

Potrava korel

Potrava korel


Tento papoušek se v přírodě živí semeny bylin, trav a dřevin. Mezi další zdroje potravy patří též bobule, ovoce či zrní z obdělávaných polí.
V domácím prostředí, kde korelu chováme,těmto papouškům podáváme směs zrnin pro menší papoušky, tedy krmivo určené většinou pro andulky, obsahující mj. proso, slunečnicové semínka, loupaný oves, semenec, ptačí zob a konopí. Dobře přijímají také proso v senegálských klasech.
Aby měli trochu pestřejší jídelníček, dáváme jim naklíčené zrní, zeleninu (salát, mrkev), ovoce (jablko) a zelené krmení (listy pampelišky).
Ptákům pro lepší trávení nabídneme česrtvé větvičky na okus (z ovocných stromů, nebo z černého bezu, či vrbové větvičky) a na dno klece bych jim nasypala trochu písku, nebo jestli ji máte na volno, tak do mističky trochu písečku.

Zrní

Proso

Patří mezi základní zrniny. K dostání je několik druhů - žluté, zelené, bílé a červené. Na barvě by záležet nemělo, protože obsah látek je prakticky stejný. Obsah látek v prosu se blíží ideální hranici poměru bílkovin, tuků a sacharidů. Významný je obsah Fe, vitaminů B1 a B2. Při klíčení se zvyšuje obsah vitaminů A, C, E a minerálů (Na, P, Fe, Mg,...)

Oves

Další významná složka. Obsahuje hodnotné bílkoviny, má vyšší obsah tuku než ostatní obiloviny. Dále obsahuje vitaminy B a E, z minerálů Mg, Fe, Zn, Mn. Má nedostatek vitaminů A a C. Při klíčení má vysoký obsah jódu.

Pšenice

Obsahuje vitaminy B a E, z minerálů Ca, Fe, P. Největší význam má naklíčená - její klíčky obsahují kompletní řadu vitaminů B, dále vitaminy A, C, D a E, z minerálů Fe, P, Mg, Zn, Ca.

Slunečnice

Z vitaminů obsahuje vitamin B a E. Z minerálů to je K, P, Ca, Na, Mg, Fe a Zn. Měla by se podávat v malém množství, protože má vysoký obsah tuku (kolem 45%)!!

Lesknice (kanárské proso)

Je velice výživná a pro ptáky dobře stravitelná, vyvolává žízeň, proto ptáci častěji pijí. Obsahuje pouze 1% tuku, podává se s tučnějšími zrninami !!!

Mezi další zrniny patří např. konopné semeno. Vždy musíme dávat pozor na obsah tuku v jednotlivých zrninách. Budeme-li ptákům podávat příliš tučnou stravu, tak nám ztuční a stanou se v chovu nepoužitelní.

ZELENÁ POTRAVA

Zelené krmení tvoří další důležitou složku pro správnou výživu. Papouškům se tak do těla dostávají další významné látky v přirozené podobě. Mimo zelené natě sem můžeme zařadit i naklíčené zrní. Klíčky mají vysoký obsah vitaminů a minerálů. Vhodná je např. pšenice. Uvádím seznam rostlin, které nejsou jedovaté a tudíž je můžeme bez problémů podávat. Nejčatěji je předkládáme ve svazečku, který zavěsíme do klece či voliéry.

Vhodné rostliny:

-řeřicha setá, jitrocel kopinatý,  ptačinec žabinec, podběl lékařský, řebříček, salát, pampeliška, jetel luční, kokoška pastuší tobolka, kopřiva, truskavec ptačí, pupalka dvouletá

Ovoce a zelenina

K doplnění krmiva podáváme ovoce a zeleninu. Vždy vybíráme zdravé plody, které nesmí být napadeny hnilobou či plísní. Ovoce a zeleninu umyjeme, nakrájíme na kousky a podáváme. Jelikož se začne rychle kazit, tak nikdy nenecháváme celý den v kleci. A co můžeme například podávat?

- jablka, hroznové víno, mandarinky, mrkev, meruňky, banány, hrušky, kukuřici, jahody, maliny, okurky, melouny

Tip:

Z jara vysejte proso a udělejte si takové malé "prosné pole". Do podzimu vyrostou rostliny a pak budete mít zásobu prosa v klasech. Můžete krmit jak v mléčné zralosti, tak ve zralosti "konzumní". Kukuřici zkrmujte již v mléčné zralosti (před dozráním, začíná jemně žloutnout). V tomto stavu má nejvíce cenných látek, zamrazujte si zásobu do mrazáku

Bezpečné potraviny jsou:

Ovoce:

Banány, jablk, hrušky, třešně, broskve, ananas, nektarinky, meloun, jahody, maliny, ostružiny, mango, hrozno

Zelenina:

Vařené brambory, karfiól, špenát, cuketa, hrášek, zelené lusky, výhonky fazole Mungo, kapusta, cibule, česnek, přírodní jogurt smíchaný s ovocem, nízkotučný sýr v malém množství.

Nebezpečné potraviny jsou:

Baklažán, avokádo, olivy, rebarbora, muškátový oříšek, máslo, mléko, šlehačka, čokoláda, kofein, alkohol

Pokuď nemáte jistotu o vhodnosti potraviny, radši ji nepodávajte vůbec.